Araç markaları

HYUNDAI
Hyundaı 1947 yılında ilk olarak güney KORE’de bir inşaat firması olarak kurulmuştur.Hyundaı kuruluş yıllarında aynı zamanda bünyesinde ufak bir tamirhane bulundurmaktaydı.Hyundaı firması KORE savaşından sonrasında otomotiv,gemi ve makine üretimlerinede başlamaya karar kılmış ve yeni üretim endüstriyellerine ağırlık vermeye başlamıştır.1967 yılında ise Hyundaı Motor Company  olarak kurulumundna sonra güçlü bir sanayi kolu haline gelmiştir.1998 yılında Kıa Markasınıda kendi bünyesine katarak ,gelirlerini ve markasını daha güçlü ve bilinir kılmış büyük bir marka haline gelmiştir.Hyundaı TÜRKİYE’de ise Kibar holdingin yatırımsal desteği ile Hyundaı Assan Otomotiv.Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak markasının devamını getirmektedir. TÜRKİYE’nin en ucuz ve en kaliteli yedek parça satış sitesi olan Arya Oto’dan Hyundaı markalı tüm oto yedek parçaları tedarik edebilirsiniz.
www.aryaotoyedekparca.com
KIA
Kıa 1944 yılında Güney Kore'de kurulmuştur. Kore'nin ilk bisiklet ve otomobil üreticisidir. 1998 yılında Hyundai ve Daimler-Chrysler ortaklığındaki konsorsiyum tarafından satın alınmıştır. Kia gerçek anlamda atılımını bu noktadan sonra gerçekleştirmiştir.TÜRKİYE’nin en ucuz ve en kaliteli yedek parça satış sitesi olan Arya Oto’dan Kıa markalı tüm oto yedek parçaları  tedarik edebilirsiniz.
www.aryaotoyedekparca.com
HONDA
Honda 1948 yılında Soichiro Honda tarafından Japonya’da kurulmuş olan Japon otomotiv firması. Başlangıçta motosiklet üretimi yapan firma zamanla otomobil, su motoru (gemi tekne yat vs.), robot, güç ekipmanları (jeneratör, çim biçme aleti vs.), motor ve uçak üreten bir firma haline gelmiştir. Dünyanın bir numaralı motor üreticisi olan Honda, Japon otomotiv sektörünün gelişmesinde ciddi katkılar sağlamıştır. Üretimi ile geniş kitlelere hitap eden firmanın dünyada çok sayıda alıcı kitlesi vardır. Özellikle Amerika, Kanada, Hong Kong, Güney Amerika ve Asya ülkelerinin genelinde Japonya’nın ilk temsilcisi olarak dayanıklılık ve teknolojisi ile satış rekorları kırmıştır.Merkezi Tokyo’da olan Honda, dünya çapında pek çok ülkede üretim ve satış yapmaktadır. Geçmişten günümüze motor sporlarındaki başarılarıyla da ön plana çıkan Honda, başlarda Amerika ve Kanada’da üretimine başladığı Acura markası ile de ciddi başarılar yakalamıştır.Motosiklet sektöründe de yine geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firma 1959’dan bu yana dünyanın en büyük motosiklet üreticisidir. Ayrıca dünyada ilk kez hava yastıklı motosikleti üreten firmadır. TÜRKİYE’nin en ucuz ve en kaliteli yedek parça satış sitesi olan Arya Oto’dan HONDA markalı tüm oto yedek parçaları  tedarik edebilirsiniz.
www.aryaotoyedekparca.com
 
 
 
 
TOYOTA
Toyota Motor Corporation’un tarihi de diğer birçok şirketinki gibi oldukça gösterişli ve sade.  Toyota Motor Corporation 1933 yılında, Toyoda Automatic Loom şirketi kurucusunun mühendis oğlu Kichiro Toyoda tarafından bu şirkete bağlı açtığı otomobil bölümünde kuruldu. İlk olarak sadece üç tane aerodinamik otomobil üretti. Sonrasında devleti Japonya’nın da otomobil endüstrisini desteklemesi üzerine mini kamyonlar üretti. 1937 yılında ise Toyota Motor Corporation artık bağımsız bir şirket olarak üretimine devam etti. Artık bağımsız bir şirket kuran Toyoda, giderek daha çok otomobil üretmeye başladı. Toyota otomobilleri, o dönemde çok talep gören ABD malı otomobillerini geride bıraktı.
Toyota Motor Corporation, küçük araçlardan büyük kamyon ve diğer tüm alanlara dair üretim yapan büyük bir model ve seçenek yelpazesine sahip Kaliteli bir markadır. Özellikle de ülkemizde ( çeyrek altın ) vasfını da bu kalitesi ve özellikleri sayesinde kazanmıştır. Ve bu kazanım son derece yerinde ve haklı bir kazanımdır. Bu sıçrama gelişim öylesine hızlı geçmektedir ki, Ford gibi önemli bir marka ve firmayı bile gerisinde bırakmıştır. 2007 Yılında ise, dünya otomobil üretimin de en çok üretim yapan firma konumuna yükselmiştir. Bu sebepledir ki TOYOTA markası, tarihi ve tarihsel gelişimi böylesi önemli ve gurur verici bir seyir izlemektedir.
 
Yine, üretim ve satış başarısı ile General motors üretim ve satış kapasitesini de gerisin de bırakmıştır. Dünya da 26 ülke de toplam 46 üretim tesisi bulunan ve bu oluşum dolayısıyla yaklaşık 300 bin insanı istihdam eden son derece büyük bir oluşumdur. Bütün bu kaliteli üretim ve ürünler 150 ülkeye ulaştırılmakta ve TOYOTA gibi devasa bir markanın ürünlerinden istifade edebilmek imkânı sunulmaktadır. Firma, aynı zaman da telekomünikasyon, prefabrik evler ve lüks yatlar da dâhil olmak üzere birçok alanda üst kalite de üretim ve faaliyet gösteren dünya devi bir oluşumdur. Son derece büyük Ar-Ge çalışması yapmakta ve bu alana önemli kaynaklar aktarması sonucunda her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen en özel firmaların başında gelmektedir.
TÜRKİYE’nin en ucuz ve en kaliteli yedek parça satış sitesi olan Arya Oto’dan Toyota markalı tüm oto yedek parçaları  tedarik edebilirsiniz.
www.aryaotoyedekparca.com
NİSSAN
Nissan,1910 yılında Kenjiro Den, iki ortağıyla beraber Kaishinsha Motorcar Work adında bir şirket kurdu. 1914 yılında ise bu üç ortak ilk modelleri olarak ‘DAT’ ismini verdikleri otomobili üretti. 1925 yılında şirketin adını bu üç ortak için de özel bir anlam taşıyan (soyisimlerinin baş harfi) DAT Motorcar Co. olarak değiştirdiler. Bundan sonra da birçok ortaklıklar sebebiyle adını değiştiren şirket en sonunda 1934 yılında şuan hepimizin bildiği Nissan adını aldı.Japonya’nın Yokohoma şehrinde kurulan Nissan 1962 tarihinde Avrupa’nın birçok ülkesine otomobil ihraç etmeye başladı. 1966 yılında ise Prince Motor Company adlı şirket ile birleşti. Bu birleşme sonrasında Prince Motor Company adlı şirketin alt markaları olan Skyline ve Gloria Nissan adı altına girdi.
1983 yılında Nissan İspanya gibi birçok ülkede üretime geçti. 1989 yılında ise Nissan Infiniti adlı yeni bir marka tanıtımı yaptı ve bunu Amerika pazarına sundu. 1990’lı yıllar Nissan için pek iyi geçmedi. O yıllarda finansal krize giren Nissan, bu krizden kurtulmak için Fransız markası olan Renault ile bir güçbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma sadece krizden kurtulmak için değil aynı zamanda büyümeyi amaçlayan 3 yıllık plan olarak geliştirilmiştir. Bu anlaşma Nissan açısından çok verimli olmuş ki 1993 yılında İngiltere’de üretilen Micra yılın en iyi otomobili ödülünü aldı ve Micra, 1995 tarihinde Avustralya’ya ihraç edilmeye başladı. Giderek güçlenen ve otomobil pazarında fark yaratmaya başlayan Nissan yurtdışı üretim merkezlerindeki toplam üretim sayısı 10 milyonu aştı. Üretim verimliliği açışından adını otomotiv dünyasına yazdırmış olan Nissan geçen yıl da dahil olmak üzere tam 7 yıldır Avrupa’nın en iyisi olarak anılmaktadır. Ayrıca Japonya’nın en büyük ikinci otomobil üreticisi olan Nissan, yeni motor teknolojilerinin tasarlanması, çevre dostu araç üretimi ve güvenlik konularına verdiği önemle, günümüzün güçlü üreticisi olma yolunda ilerliyor. .TÜRKİYE’nin en ucuz ve en kaliteli yedek parça satış sitesi olan Arya Oto’dan Nissan  markalı tüm oto yedek parçaları  tedarik edebilirsiniz. www.aryaotoyedekparca.com
MAZDA
Mazda markası, 1920 yılında Japonya'da Toyo Cork Kogyo Co. Ltd adıyla faaliyete geçmiştir. 1931 yılında markasının tanıtımı yapmasıyla üretime geçmeye başlamıştır. İkinci Dünya Savaşı zamanında, Japonya ordusu için silah üretimi faaliyetlerine adım atmıştır ve Japon ordusunun silah ihtiyacının önemli bir ölçüsünün sağlanmasına katkıda bulunmuştur. 1960 yılında Mazda R360 modelini piyasaya sürdü ve Mazda bu konuda kendisini diğer Japon üreticilerden ayırt edebilmek için kendisine ait bir motor icadında bulunmuştur. Wankel döner motor adını alan bu icatla, tek üretici sıfatını almayı başarmıştır. Bununla birlikte piyasada bulunan bazı üreticiler, üretimlerindeki motor tercihlerini değiştirme yoluna gitmek zorunda kaldılar ve müşteriler o sırada Mazda markasının üretimlerine yönelme gerçekleştirmiştir.
Yoğun rağbet görmüş olan Mazda motorları, bu sayede dünyaya açılma imkânı bulmuştur. 1968 yılında Mazda Canada faaliyetlerine, 1970 yılında ise Amerika Birleşik Devletleri faaliyetlerine başlamıştır. 1973 yılı dolaylarında meydana gelen petrol krizinden sonra, eski konumunu kaybetmeye başlamış olan Toyo Kogyo, iflasın eşiğine kadar gelmiştir. Sumitomo bankasının yardımlarıyla toparlanan marka, dört silindirli modellerini üretmeye devam etti ve bu sistemi spor araçların yapılarına dâhil etmeye başladı.
Resmi olarak ise Mazda adını 1984 yılında almıştır. Çünkü şirketin kurulduğu tarihten bu yana ürettiği tüm araçlar Mazda adıyla piyasaya sürülüyordu. 1979 yılından 2010 yılından kadar hisselerin büyük bir çoğunluğu başka bir şirkette bulunan Mazda'nın şimdilerde üretim ve satış sürümleri önemli ölçüde azalmaya uğramıştır.
TÜRKİYE’nin en ucuz ve en kaliteli yedek parça satış sitesi olan Arya Oto’dan MAZDA markalı tüm oto yedek parçaları  tedarik edebilirsiniz.
www.aryaotoyedekparca.com